PORSCHE 911 - designový model

Stylové dekorace pro milovníky (nejen) klasických aut

Model auta byl navržen jako interiérová dekorace. Je vyráběn technologií vakuového tváření termoplastu. Tato technologie i materiál se používá například při výrobě střešních boxů pro automobily. Dekorace jsme poprvé představili na Ferdinand Porsche Festivalu 5. září. Nyní chystáme E-shop, kde budou k dispozici postupně i s dalšími výrobky naší produkce.

Forma pro výrobu dekorace byla vyrobena podle modelu PORSCHE 911 TURBO (označení 930, r. v. 1976). Je nabízena v široké škále lesklých barev tlumených i pastelových odstínů. Ve vybraných odstínech je k dispozici i v matném provedení. Samotný model lze umístit na stěnu, nebo dovybavit stojánkem k umístění na vodorovnou plochu.

NÁSTĚNNÁ VERZE

V nástěnném provedení model nejlépe vynikne ve dvojici či ve větším počtu modelů složením různých barevných kombinací.
Na stěnu jej lze připevnit
ve dvou bodech pro zajištění fixní polohy, nebo v jediném bodě uprostřed, kdy pak lze průběžně měnit polohu modelu či vzájemné polohy více modelů otáčením kolem osy a oživit tak výstavu občasnými změnami.
K zavěšení dekorace na zeď stačí použít standardní vrut s hmoždinkou, nebo hřebík s větší hlavičkou. Pomocí oboustranné lepenky lze případně připevnit na jakoukouli plochu.

VERZE SE STOJÁNKEM

Model lze dovybavit stylovým stojánkem a umístit na vodorovnou plochu. Na stojánek se jednoduše nasadí (není uchycen fixně), lze jej tedy kdykoli sejmout a modely na něm postavené měnit. 

Stojánek nabízíme v několika barevných odstínech (černá, bílá, průhledná) a také v prémiové verzi CARBON (limitovaná verze: materiál má větší tloušťku a typický carbonový dezén na pohledové straně).
Image
Image
Image
Image

DOSTUPNÉ BAREVNÉ VARIANTY

LESKLÉ ODSTÍNY

 • bílá 
 • stříbrná
 • světle šedá (taupe) 
 • tmavě šedá
 • černá
 • žlutá 
 • oranžová
 • červená
 • zelená
 • modrá

MATNÉ ODSTÍNY

 • světle šedá (taupe)
 • tmavě šedá
 • oranžová

TECHNICKÉ ÚDAJE

ROZMĚRY MODELU

320 x 170 x 90 mm (délka x šířka x výška)

ROZMĚRY STOJÁNKU

240 x 185 x 240 mm (hloubka x šířka x výška)

290 x 185 x 270 mm včetně instalovaného modelu

MATERIÁL

model:
HIPS - termoplastický materiál (tloušťka 3 mm)

stojánek:
HIPS (tloušťka 4 mm); bílá a černá varianta
Polykarbonát (tloušťka 4 mm); průhledná varianta
ABS (tloušťka 5 mm); varianta CARBON premium

 

JAK VZNIKLA FORMA?

Forma pro výrobu tohoto modelu vznikla v roce 2015. Ručně ji vyrobil akademický sochař, který si za svůj vzor vybral Porsche 911 Turbo s interním firemním označením 930 vyrobené roku 1976. Jeho volba má svůj příběh.

Sochaře, jako milovníka tradičních automobilů, zaujal zakázkově šedý vůz této značky, který vlastnil Steve McQueen. Právě před pěti lety šlo jeho auto do dražby – nový majitel ho vydražil za cca 1,95 milionu USD. McQueenův exemplář měl, kromě továrního černého interiéru, otevírací střechy a později namontovaných širších kol (vpředu osmi-, vzadu devítipalcových) například i přepínač pro zadní světla. Steve prý rád jezdil v noci po losangeleské Mulholland Drive rychle a toto vylepšení si nechal instalovat kvůli častému „obtěžování“ místní policií. Zadní světla na prázdné noční silnici vypínal, aby nebyl policií tak snadno identifikovatelný.

Na obrázku vakuovací a ořezová forma ->

Image

DŮLEŽITÉ INFORMACE


 • Forma použitá k výrobě modelů je originální ruční autorská práce. Drobné tvarové odchylky formy a tedy i výsledných produktů jsou přirozené, stejně jako nepatrné povrchové nerovnosti.

 • V současné době připravujeme e-shop, kde bude možné tyto modely a další produkty z naší výroby jednoduše objednat. E-shop bude v provozu od druhé poloviny září 2020. Máte-li zájem o naše produkty ihned, prosím, kontaktujte nás na  obchod@mifer.cz nebo prostřednictvím formuláře níže.

Máte dotaz? Napište nám nebo zavolejte na: +420 220 980 442

Jméno a příjmení
E-mail *
Telefon
Vaše zpráva
Odeslat zprávu

MIFER s.r.o.

Sídlo:
Na Vypichu 6,
Praha 6
CZ 169 00
IČO: 45309761

 

Výroba:

U Ovčína 1289,
Hostivice–Břve
CZ 253 01

 

Kontakt:
tel.: +420 220 980 442
fax: +420 220 982 107
e-mail: mifer@mifer.cz
logo-mecaplast