Technologie

Vakuové tváření plastů. CNC obrábění (opracování) výlisků, CNC frézování desek, ohýbání, lepení, svařování, kompletace výrobků

Vakuové tváření plastů

Vakuové tváření je hlavním předmětem činnosti naší společnosti. Jedná se relativně jednoduchý způsob, kdy se ohřeje základní materiál (plastová deska) do tvárného stavu a pomocí tvarovacího nástroje a vakua se vytvoří požadovaný plastových výlisků od relativně malých po rozměrově náročné. Ve společnosti máme mnoho vakuovacích lisů, různých rozměrů a proto dokážeme zpracovat plastové desky o rozměrech od 250 × 250 mm do 2550 × 1550 mm.

CNC opracování výlisků

Plastové výlisky, vyrobené vakuovým tvářením se do konečného tvaru opracovávají frézováním na číslicově řízených, velmi přesných pětiosých CNC frézkách. Přípravu CNC dat, ořezových a dalších přípravků provádíme přímo v naší společnosti.

CNC opracování deskového materiálu

Plastové desky o tloušťce cca 0,5–30 mm frézujeme na číslicově řízených, velmi přesných tříosých CNC frézkách do požadovaných tvarů do max. velikosti 2500 × 1250 mm.

Ohýbání plastů

Výrobky, obvykle vyrobených na tříosých CNC frézkách, dokážeme na základě požadavků zákazníka ohýbat pomocí stunových nebo tyčových ohýbaček do max. délky 2000 mm.

Svařování plastů

Pomocí ultrazvukových svářeček umíme svařit a smontovat dva výlisky, přivařit výztuhy a jinak vhodně využít ultrazvukové svařování.

Kompletace a balení výrobků

Dokážeme zkompletovat, smontovat, slepit a zabalit výrobky z plastů dle požadavků zákazníků. Kompletujeme výrobky do sestav z více výrobků.
Výrobky balíme standardně do kartonových krabic, velké díly se stohují na palety. Zboží se odesílá na vratných EUR paletách, jiné rozměry a druhy baleníjsou na základě dohody se zákazníkem.
Dopravu výrobků zajišťujeme spedičními a kurýrními službami, jsme schopni zajistit i celokamionové dodávky výrobků.

Používané materiály

Deskové materiály:
ABS, ABS/PMMA, HIPS, PMMA (Plexi), PET, PC, HDPE, PVC, ASA v síle 1–6 (30) mm
Folie v návinu:
PVC, PET, flockovaný HIPS, HDPE v síle 0,3–1 mm
Povrchy materiálů:
Hladký matný, hladký lesklý, různé druhy dezénů
Barvy materiálů:
Podle vzorníků RAL, Pantone nebo dle přání zákazníka