BOX pro 3D tiskárny

BOX pro 3D tiskárny

Představujeme vám MIFER-3D BOX ORIGINAL / UNIVERSAL a spouštíme jeho sériovou výrobu...


Navrhli jsme, vyrobili, otestovali a nyní zahajujeme sériovou výrobu ochranného - bezpečnostního boxu MIFER-3D BOX, který je určen pro domácí 3D tiskárny jako jednoduché, elegantní a funkční řešení převážně pro ty, kteří provozují své 3D tiskárny v prostředí své domácnosti.


Při vývoji jsme se snažili zohlednit veškeré důležité faktory. Podněty jsme čerpali od zkušených 3D tiskařů, kteří dlouhodobě provozují tiskárny různých běžně používaných značek. Dbali jsme na to, aby výsledný produkt poskytoval stabilní podmínky pro tisk, ochranu proti prachu či mechanickému poškození, snížil hlučnost a pachové vjemy v průběhu tisku, zajistil vyšší bezpečnost provozu v domácím prostředí včetně ohnivzdornosti a umožňoval také individuální uživatelské přizpůsobení.

Image

PŘÍSTUP, TECHNOLOGIE, MATERIÁLY...

Spodní a horní část boxu je vyráběna technologií vakuového tváření pro vyšší funkčnost, pevnost, ergonomii a design. Vakuované části a záda boxu jsou vyrobeny ze speciálního ohnivzdorného plastu Maywoflamm ABS 1641 o tloušťce 3 mm, který se díky svým parametrům (splňuje přísné podmínky normy UL94-V0 = vysoký standard ochrany proti plamenu) používá v průmyslových aplikacích, kde je nehořlavost podmínkou: například v elektrotechnice či automobilovém průmyslu.

Dno boxu je opatřeno pryžovou vrstvou, která brání nechtěnému pohybu a výrazně tlumí vibrace při tisku.

Boční části a dvířka jsou vyrobena z ohýbaného ohnivzdorného polykarbonátu (PC) o tloušťce 2 mm. Dvířka jsou mechanicky uchycena a lze je v případě potřeby manipulace s tiskárnou či filamentem snadno sejmout, aniž by překážela v prostoru

Image

Vývoj BOXU trval půl roku. Během této doby jsme vyrobili několik prototypových forem, průběžně vylepšovali celkový design, parametry, užitnou hodnotu a různé praktické detaily. Testování funkčnosti jsme prováděli jak v našich výrobních prostorách, tak v „provozovnách“ 3D tiskařů, kteří se na vývoji průběžně podíleli.

 

Výsledkem je funkční, kompaktní, modulární a bezpečný BOX, který zajišťuje:

  • Stabilní podmínky pro tisk 

  • Ochranu proti prachu či mechanickému poškození

  • Výrazně nižší hlučnost a zápach v průběhu tisku

  • Vyšší bezpečnost provozu v domácím či kancelářském prostředí díky použití speciálního ohnivzdorného materiálu 

  • Možnost individuálního uživatelského přizpůsobení

  • Variabilitu použití a dvě verze kompatibilní s běžně používanými malými domácími tiskárnami jako je Průša i3 MK3S, Anet A8, Creality Ender 3 (PRO) a Anycubic i3 mega, případně další malé 3D tiskárny obdobných rozměrů…

Image

MOŽNOSTI UŽIVATELSKÉHO PŘIZPŮSOBENÍ

Produkt je možné si uživatelsky přizpůsobit (tvorba větracích otvorů, vytištění a montáž dílů vlastní výroby např. průchodek, úchytek dvířek, mřížek pro větrací otvory, alternativní varianty pro přímé umístění filamentu apod. v podobě a barvě dle individuálního vkusu).

V případě, že se Vaše preference časem změní, budete uvažovat jiné uživatelské úpravy či pořizovat jiný model tiskárny, u kterého nevyužijete uživatelsky přizpůsobené díly, umožníme Vám dokoupit náhradní díly, které snadno vyměníte, aniž byste museli pořizovat celý nový box.

Jsme otevřeni podnětům z trhu. Portfolio našich produktů chceme průběžně rozšiřovat o další příslušenství dle potřeb i zpětných vazeb našich zákazníků. Pokud máte nápad, nebo inspiraci, která by nám pomohla pokračovat správným směrem, ozvěte se nám.

DOSTUPNOST:

Aktuálně čekáme na doručení finálně zvoleného odstínu a dezénu primárního výrobního materiálu. Vzhledem k tomu, že jde o velmi specifický materiál, není dostupný v krátké dodací lhůtě, jako běžné materiály. Zboží je proto v současné chvíli v předprodeji na našem e-shopu k dodání bude na začátku prosince 2020.

Produkt si můžete již nyní vybrat a předobjednat na ZDEO přesném termínu dodání Vás budeme informovat e-mailem. 

Tags